hydraulik kraków hydraulik kraków

Jakie są najczęściej występujące awarie hydrauliczne i dlaczego się pojawiają?

Awarie hydrauliczne są dość powszechnym i częstym problemem, gdyż mogą być one spowodowane różnymi czynnikami, na przykład mogą spowodować je wcześniej popełnione błędy jeszcze podczas budowy czy montowania instalacji hydraulicznych, a także może je wywołać nasze niepoprawne ich użytkowanie.

Część z tych awarii czasami udaje się rozwiązać samodzielnie, zwłaszcza jeśli mamy w domu złotą rączkę, znającą się na wszystkich dziedzinach majsterkowych po trochu, lecz tak czy tak w większości przypadków zdecydowanie warto wezwać hydraulika, który wykona odpowiednie naprawy hydrauliczne, by mieć pewność, że nasza awaria rzeczywiście zostanie poprawnie rozwiązana i my będziemy mogli się cieszyć ponownie sprawną instalacją hydrauliczną. Polecamy hydraulika z Krakowa – hydraulik24.krakow.pl.

Jakie awarie mogą się najczęściej pojawiać w domu?

Zatkany odpływ

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu z całą pewnością miał sytuację zatkanego odpływu. Jest to problem, który bardzo łatwo wyeliminować, jeśli spowodowały go osadzone zanieczyszczenia, bo to właśnie one są najczęstszą przyczyną. Zatkana może być toaleta, zlew w kuchni, czy też odpływ prysznica, a więc po porządnym oczyszczeniu odpływu z wszelkich nieczystości, odpływ powinien znów działać jak zawsze. Jeśli jednak dany odpływ zatyka się zbyt często, warto sprawdzić rury, gdyż źródło problemu może być jednak osadzone głębiej, a dokładniej właśnie w rurach – w ich zagłębieniach i pochyleniach, ponieważ tam także często zbierają się różne zanieczyszczenia, co powoduje niższy stopień drożności rur, a w wyniku właśnie zatykanie się odpływu.

Kapanie z kranu

Cieknący kran zdarza się całkiem często, dlatego też jest wymieniany jako jedna z najczęstszych usterek hydraulicznych. Zdecydowanie sprawdzi się tu profesjonalny hydraulik, mimo iż nie jest to skomplikowana awaria. Zwykle kończy się ona po prostu na wymianie uszczelki.

Pęknięta rura

Jednym z bardziej poważnych rodzajów awarii, przy których zdecydowanie potrzebny jest hydraulik, jest pęknięta rura. Problem ten możemy zauważyć poprzez pojawiającą się na ścianie mokrą plamę. Zdecydowanie należy wezwać w tym przypadku fachowca i zdać się na jego pomoc.

Przyczyny występowania usterek hydraulicznych

Jeśli chodzi o przyczyny pojawiania się wszelkich usterek przy instalacji hydraulicznej, takich przyczyn można odszukać całkiem sporo, jednak są dwie takie, które występują zdecydowanie najczęściej. Przede wszystkim jest to nieodpowiednie korzystanie z urządzeń sanitarnych, a także popełnianie błędów podczas projektowania instalacji hydraulicznych. W kwestii użytkowania urządzeń sanitarnych możemy popełnić takie błędy jak przede wszystkim niedbanie o czystość urządzeń i ich odpływów. Bardzo łatwo jest w ten sposób zanieczyścić odpływ w taki sposób, by dopuścić do jego zatkania. Żeby uniknąć takich problemów, wystarczy uważać, by nie wrzucać do odpływu włosów czy resztek jedzenia, ani także innych niepożądanych w tym miejscu rzeczy.

Jeśli z kolei chodzi o błędy w projektach instalacji hydraulicznych, rzeczywiście są to nawet błędy, które łatwo jest popełniać, a które naprawdę mocno przyczyniają się do powstawania awarii. Głównie są to takie błędy, które powodują niedrożność rur, czyli na przykład projektowanie rur o zbyt wielu załamaniach lub nieodpowiednich kątach pochylenia.