pościel dla dziecka pościel dla dziecka

Jak wybrać najbardziej odpowiednią pościel dla dziecka?

Czas, kiedy dziecko jest najmniejsze i dopiero przeżywa swoje pierwsze miesiące na świecie jest czasem, gdy należy szczególnie o nie dbać. Najważniejsze będzie zatem zapewnienie mu jak najlepszego i najbezpieczniejszego środowiska, dzięki czemu będziemy spokojni, że jego rozwój nie będzie w żaden sposób naruszony, a jego zdrowie zagrożone. Niemowlak najwięcej czasu spędzać będzie ułożony w pościeli, stanowi ona niejako jego naturalne środowisko. Nie można zatem pozwolić, by była ona wybierana w sposób obojętny.

Przy wyborze pościeli dla dziecka należy pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach, tak by później mieć pewność, że nasza pociecha posiada jak najlepsze warunki w okresie, gdy jest najbardziej narażona na złe oddziaływanie z zewnątrz.

Z jakich materiałów powinna być wykonana dobra pościel dla dziecka?

O czym musimy pamiętać przede wszystkim, to materiały z jakich wykonana jest pościel dla naszego dziecka. Sztuczne materiały nie są zalecane przy produkcji posłań dziecięcych, gdyż jej właściwości mogą wpływać na nie niekorzystnie. Chodzi tu przede wszystkim o zły sposób, w jaki przepuszczają powietrze (znacznie ograniczając wymianę, co w konsekwencji może powodować sztuczne podnoszenie się temperatury pod kołdrą), a nawet powodować alergię. Dlatego najlepszym wyborem okaże się pościel bawełniana dla dzieci, których rodzice chcą, by miały one jak najlepsze warunki na samym początku życia.

bezpiecznia pościel dla dziecka

Pościel bawełniana zapewnia odpowiednią przepuszczalność powietrza, wentylację, a ponadto rzadko powoduje uczulenia alergiczne. Materiały z jakich jest ona wykonana są pochodzenia naturalnego, dlatego ich wpływ na ludzki organizm jest znikomy, co tak ważne, gdy w grę wchodzi zdrowia najmłodszego i najmniej odpornego człowieka.

Co sprawdzić kupując pościel dla dziecka?

Sam wybór materiałów w dzisiejszych czasach niestety nie wystarczy. Jak poznać czy firma oferująca pościel dla dziecka jest godna zaufania? Którzy producenci mogą nam zagwarantować, że o sen naszego dziecka możemy być spokojni? W decyzji zdecydowanie pomogą rozmaite certyfikaty, którymi przedsiębiorstwa mogą się pochwalić.

Najważniejszym krajowym zaświadczeniem będzie Certyfikat Instytutu Włókiennictwa, a wśród zagranicznych poszukujmy znaku FIRA, czyli certyfikatu udzielanego przez niezależną agencję badającą tekstylia. O właściwościach zdrowotnych zaświadczyć nam mogą atesty wystawiane przez Państwowy Zakład Higieny oraz Certyfikat „Tekstylia godne zaufania” OEKO–TEX Standard 100, przyznawany jedynie firmom nie wykorzystującym w produkcji toksycznych składników.

Wszystkie te certyfikaty poświadczają realizację wyśrubowanych norm i powinny budować nasze zaufanie do marki. Warto zatem dokładnie sprawdzić czy pościel dla dziecka, którą planujemy zakupić jest pościelą spełniających normy jakości i bezpieczeństwa.