Drony DJI, najważniejsze informacje

DJI to chiński producent dronów założony w 2006 roku przez Franka Wanga i mający siedzibę w Shenzhen. Produkuje bezzałogowe pojazdy powietrzne do fotografii lotniczej i wideografii, gimbale, stabilizatory kamer oraz platformy komputerowe niezbędne do ich obsługi.

Firma została założona w maju 2006 roku przez Franka Wanga. Nazwa DJI wywodzi się od frazy „Dreaming of Innovation, and Intelligence” oraz hołdu dla japońskiego filmu animowanego „Ghost in the Shell”.

W 2015 roku DJI wypuściło swojego pierwszego drona konsumenckiego, Phantom 3.

Pod koniec 2014 roku, DJI nawiązało współpracę z GoPro, które stworzyło kamerę do montażu na produktach Phantom.

W październiku 2015 roku DJI wprowadziło drona Phantom 4 Pro, który zawierał autofokus na swoich kamerach.

W marcu 2016 roku DJI ogłosiło drona Mavic Pro na imprezie zorganizowanej w Nowym Jorku. Mavic Pro jest pierwszym składanym dronem od DJI, który można przechowywać w małej walizce z kółkami.

W kwietniu 2017 roku DJI wypuściło drona Mavic Air, który posiada całkowicie nową technologię transmisji OcuSync pozwalającą na kontrolę dalekiego zasięgu do 4,3 mil (7 km).

DJI jest światowym liderem w technologii dronów i globalnym pionierem w dziedzinie dronów cywilnych.

DJI quadcopters i drony wnoszą perspektywę powietrzną do fotografii i wideo, mapowania, geodezji, budownictwa i innych zastosowań przemysłowych, takich jak inspekcje linii energetycznych.

Produkty firmy są obecnie wykorzystywane przez filmowców, rolników, konserwatorów przyrody, strażaków, agentów nieruchomości, ubezpieczycieli oraz zespoły poszukiwawczo-ratownicze na całym świecie. DJI zatrudnia ponad 200 pracowników w swoich biurach w obu Amerykach, Europie, Azji, na Bliskim Wschodzie i w Afryce oraz w Chinach. Siedziba główna znajduje się w Shenzhen, w Chinach.

DJI Phantom 4 jest najlepszym konsumenckim dronem na rynku.

Jest on szokująco łatwy w pilotażu jak na tak zaawansowany quadcopter. Nagrywa wideo 4K i robi 12-megapikselowe zdjęcia, ma maksymalny czas lotu 25 minut i zasięg do 3 mil od pilota. Jest również wyposażony w inteligentne tryby latania takie jak ActiveTrack, TapFly i Terrain Follow, które sprawiają, że robienie zdjęć i filmów z powietrza jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. DJI Phantom 4 jest dostępny już teraz w cenie 5200 zł w dwóch różnych konfiguracjach: wersja Standard (z pilotem) oraz wersja Advanced (z dodatkowym akumulatorem Intelligent Flight Battery).

Możesz również polubić