Modne i stylowe oświetlenie – tylko na profilach LED

Profil do taśm led, profile led do aluminium, ceny, zastosowanie, rodzaje, specyfikacja, ciekawostki

Profil do taśm LED jest bardzo ważnym elementem w oświetleniu. Stanowi on szkielet każdej lampy. Profil wykonany jest z wysokiej jakości aluminium (6061) i wykonany jest metodą ekstruzji. Profil charakteryzuje się bardzo dobrym odprowadzaniem ciepła i może być stosowany wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba skrzyżowania taśmy LED z kablami lub przewodami.

Standardowe profile wykonane są z wytłaczanego aluminium lub odlewanego aluminium i występują w różnych długościach i grubościach. Składają się z trzech części: wspornika tylnego, wspornika przedniego i samego profilu. Profile standardowe są dobre dla małych projektów, takich jak oświetlenie pod szafką lub małe oświetlenie akcentujące, które nie wymaga żadnego konkretnego kąta lub długości.

Aluminium jest jednym z najbardziej popularnych profili, ponieważ jest bardzo elastyczne i może być wykorzystywane na wiele sposobów. Można go również przyciąć do niemal dowolnej długości, więc można go użyć do każdego projektu. Są one wykorzystywane do wielu różnych celów, takich jak:

* Oświetlenie

* Dekoracja

* Reklama

* Signage

Istnieje wiele różnych typów profili ledowych, z aluminium, mosiądzu lub stali nierdzewnej. Każdy typ ma swoje wady i zalety.

Profile aluminiowe: Najczęstszym materiałem używanym do produkcji profili ledowych jest aluminium, ponieważ jest bardzo lekki i łatwy w obróbce. Wiele osób preferuje ten rodzaj, ponieważ jest tańszy niż mosiądz lub stal nierdzewna, ale nadal wygląda elegancko i profesjonalnie. Minusem jest to, że aluminium nie ma bardzo długiej żywotności, więc trzeba z nim uważać, gdy używa się go do projektów z oświetleniem o dużej intensywności.

Profile aluminiowe posiadają naturalną ochronę antykorozyjną. Materiał ten jest bardzo lekki i łatwy w obróbce. Dlatego też profile aluminiowe wykorzystywane są w różnych branżach jako konstrukcja nośna do lamp ledowych.

Dość trudno jest jednoznacznie stwierdzić, jaki rodzaj profilu aluminiowego jest lepszy – profil zimnowalcowany czy gorącowalcowany. Oba typy mają swoje wady i zalety. Na przykład aluminium walcowane na zimno ma większą wytrzymałość i jest bardziej odporne na uszkodzenia lub zginanie niż aluminium walcowane na gorąco. Z drugiej strony, profil walcowany na gorąco ma większą plastyczność i ciągliwość niż profil aluminiowy walcowany na zimno.

Jak powstają profile?

Profile można produkować na kilka sposobów. Profil produkowany jest z blachy, a następnie cięty na żądany kształt. Podstawowe profile aluminiowe powstają w procesie wyciskania, w którym ciągły sznur aluminium jest kształtowany, cięty i spawany w profil. Najczęściej są to profile wytłaczane, które następnie są profilowane poprzez cięcie, frezowanie i toczenie. Ta tak zwana „forma zimna” pozwala na uzyskanie wielu różnych kształtów przy użyciu tego samego materiału bazowego.

Profile T

Często stosowanym profilem aluminiowym jest profil T. Można je znaleźć prawie wszędzie: na budynkach, w meblach i wystroju wnętrz, na telewizorach, komputerach i wielu innych.