moda dziecięca zima 2018 moda dziecięca zima 2018

Trendy jesień / zima 2018 w modzie dziecięcej

Trendy w modzie z roku na rok ulegają zmianom – i to często bardzo diametralnym. W niektórych przypadkach mogłoby się wydawać, iż warunkiem podążania za obowiązującą modą jest całkowita wymiana garderoby. Podobnie jest z modą dziecięcą, która także podlega pewnym zmianom i przeobrażeniom. Wielu rodziców coraz częściej zwraca uwagę na to, aby ich pociechy były ubrane nie tylko funkcjonalnie i wygodnie, ale także zgodnie z obowiązującą modą.

A projektanci skrzętnie to wykorzystują i w każdym sezonie przedstawiają kolekcje dziecięce. Tak też się dzieje w tym sezonie, gdzie moda dziecięca zajmuje bardzo ważne miejsce. Zatem co króluje w okresie jesień – zima 2018? Oto kilka wskazówek.

Materiały

Ważnym elementem mody dziecięcej w okresie jesień – zima 2018 jest odpowiedni wybór materiałów. W tym sezonie króluje przede wszystkim aksamit i welwet. Oba materiały cieszą się dużą popularnością i zyskują coraz większe uznanie w oczach projektantów. Z aksamitu i welwetu można uszyć niemal wszystko. W przypadku chłopców warto postawić nie tylko na ubrania, ale także różnorodne dodatki wykonane z tych materiałów. Najmodniejsze w tym sezonie są przede wszystkim aksamitne i welurowe spodnie połączone z koszulami w kratę. Inną propozycją jest zestawienie spodni jeansowych z welurową marynarką w stylu retro. Natomiast w przypadku dziewczynek welur i aksamit króluje w niemal wszystkich elementach garderoby. Tutaj sprawdzą się nie tylko sukienki lub spódniczki, ale także kamizelki, spodnie, kurteczki czy chociażby botki w stylu nieco rockowym. Tak naprawdę wybór jest niemal nieograniczony, a każdy ubiór bądź dodatek uszyty z aksamitu lub weluru jest mile widziany.

Kolory

Ważnym elementem mody dziecięcej na sezon jesień – zima 2018 są odpowiednie kolory. W tym sezonie są one ściśle określone. W przypadku młodych dam króluje przede wszystkim pudrowy róż (zwany chalk pinkiem), który z pewnością przypadnie do gustu niejednej dziewczynce. Dodatkowo warto sięgać po ubranka w kolorze granatu, butelkowej zieleni czy głębokiej czerwieni. Zatem sukienka w zieloną kratkę czy granatowa spódniczka będzie doskonałym wyborem. Natomiast modny chłopiec powinien ubierać się w ubrania o barwie oliwkowej, niebieskiej lub musztardowej. Powracającym trendem są wielokolorowe swetry i flanelowe koszule w kratkę. Nie ulega wątpliwości, iż jesienno – zimowa moda dziecięca jest tak różnorodna pod względem kolorystycznym, iż każdy rodzić znajdzie coś odpowiedniego.

Printy i wykończenia

Obowiązkowym elementem mody dziecięcej w sezonie jesień – zima 2018 są wszelkiego rodzaju printy i wykończenia, które sprawią, iż dziecięcy ubiór nabierze oryginalnego i niebanalnego charakteru. W tym sezonie najbardziej popularne są koronkowe sukienki, tiulowe spódniczki, futrzane kamizelki czy żaboty i falbanki (wstawiane niemal wszędzie – od rękawa, poprzez okolice szyi, aż do środka bluzki). Równie dużą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju hafty, naszywki i aplikacje, które pojawiają się na spodniach, sukienkach, swetrach czy płaszczach. W tym przypadku królują przede wszystkim motywy kwiatowe, które mogą ozdobić każdy element dziecięcej garderoby. Najważniejsze jest to, aby były one w dużym rozmiarze i aby było ich jak najwięcej. Co ciekawe – printy, aplikacje i hafty pojawiają się nie tylko w kolekcjach dziewczęcych, ale także tych chłopięcych.

Moda dziecięca w okresie jesień – zima 2018 jest bardzo zróżnicowana. I chociaż pojawiają się pewne motywy przewodnie (których nie powinno zabraknąć), to jednak jest ich tak dużo, iż każdy rodzic znajdzie w nich coś optymalnego. Moda dziecięca w bieżącym sezonie jesienno – zimowym jest oryginalna, ciekawa i kolorowa. Na pewno przypadnie do gustu przedstawicielom najmłodszego pokolenia.