moda dziecięca wiosna moda dziecięca wiosna

Moda dziecięca na wiosnę

Nie ulega wątpliwości, iż podstawowymi zasadami w dobieraniu ubioru dla dzieci – zwłaszcza tych kilkuletnich – muszą być wygoda i bezpieczeństwo. Garderoba dziecięca powinna obejmować ubiory uszyte z naturalnych materiałów, które pozwalają skórze oddychać, a ewentualne dodatki i ozdoby (na przykład w postaci naszywek, guzików lub wstążeczek) pod żadnym pozorem nie mogą zagrażać bezpieczeństwu małego człowieka. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby najmłodsi członkowie rodziny prezentowali się modnie i w zgodzie z najnowszymi trendami.

W modnym ubieraniu dziecka nie ma nic złego, a wielu rodziców podkreśla, iż jest to nawet jeden z objawów rodzicielskiej miłości – dziecko nie tylko otrzymuje pierwszą lekcję stylu, ale także dobrze czuje się we własnej skórze, co ma niebagatelny wpływ na poczucie własnej wartości. Szczególnym zainteresowaniem rodziców cieszy się moda dziecięca w kolekcjach wiosennych, gdyż to właśnie ta pora roku w szczególny sposób nastraja do zwracania uwagi na wybór garderoby. Czym charakteryzuje się tegoroczna moda dla najmłodszych w okresie wiosennym? Oto kilka podstawowych trendów.

Jak ubrać dziewczynkę na wiosnę, czyli moda dziecięca w wydaniu żeńskim

Większość rodziców – zwłaszcza mamy – przywiązuje szczególną uwagę do ubioru córek. Niemały wpływ na taką postawę mają same zainteresowane, które z każdym upływającym rokiem coraz bardziej interesują się modą i obowiązującymi trendami. Dla większości kilkulatek zwykłe jeansy i podkoszulek to już za mało – one chcą się ubierać modnie. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzą najwięksi producenci ubrań dziecięcych, którzy tworzą kolekcje dostosowane do niemałych wymogów dzieci. W przypadku dziewczynek moda dziecięca bazuje na barwnej kolorystyce, która odcieniami przypomina rozkwitającą wiosnę i nadchodzące lato. Niemal każdego roku królują energetyzujące barwy (żółć, koral, fiolet, czerwień i zieleń), które pojawiają się w niemal każdym elemencie dziewczęcej garderoby. Wiosną szczególnie modne są spódniczki i sukieneczki z kieszeniami, do których można schować wiele dziewczęcych skarbów. Dodatkowo już od kilku lat wielką popularnością wśród dziewczynek cieszą się jasne koszulki z kolorowymi nadrukami, na których można odnaleźć kwiaty, ptaki, zarysy postaci, zwierzęta lub bohaterów bajek. Bluzeczki tego typu są niezwykle uniwersalne, gdyż młoda dama może je założyć zarówno do wytartych jeansów, jak i eleganckiej spódniczki. Warte podkreślenia jest także to, iż wiosenne trendy w modzie dziecięcej obejmują także nawiązania do romantycznych dusz młodych dam. Tegoroczna moda obejmuje także ubranka w kolorach pastelowych, w których dominują delikatne wzory, falbanki, kokardki czy ozdobne guziczki. Dzięki ubrankom tego typu każda dziewczynka może poczuć się jak księżniczka ze swojej wyśnionej bajki.

Modnie ubrany chłopiec, czyli moda dziecięca w wydaniu męskim

W przypadku chłopców przywiązanie do modnego ubioru jest znacznie mniejsze – co wcale nie oznacza, iż kilkulatek zadowoli się jakimkolwiek ubiorem zakupionym przez rodziców. Należy pamiętać o tym, iż mali chłopcy to przede wszystkim miłośnicy sportów i aktywności fizycznej, podróżnicy, odkrywcy i amatorzy bajek oraz filmów o superbohaterach. Dlatego też chłopięca moda dziecięca bazuje w głównej mierze na dynamicznej grafice i kolorowych nadrukach. W kolekcjach wiosennych przeznaczonych dla chłopców królują jeansy, spodnie dresowe (przypominające stylem skateowców) oraz t-shirty ozdobione różnorodnymi grafikami. Wśród tych najbardziej popularnych można odnaleźć koszulki piłkarskie (które najprawdopodobniej nigdy nie wyjdą z mody), z nadrukami dzikich zwierząt bądź dinozaurów, piratów lub bohaterów komiksów. Dodatkowo nie do rzadkości należą dynamiczne grafiki lub proste napisy, które w większości przypadków są w kontrastowych barwach. W przypadku mody chłopięcej wydaje się, iż to właśnie zabawne koszulki są jej podstawą – nadają stylizacji niebanalnego charakteru i odciągają wzrok od wiecznie brudnych spodni.

Moda dziecięca – podobnie jak dorosła – podlega określonym trendom, które corocznie ulegają pewnym zmianom. Wiodące marki starają się tworzyć kolekcje, które zaspokoją gusta najmłodszych członków społeczeństwa. Rodzice mają w czym wybierać, gdyż kolekcje wiosenne przeznaczone dla dzieci są kolorowe, niebanalne i bardzo ciekawe.