przykładowy escape room przykładowy escape room

Escape room – pokój pełen kreatywnych zagadek

Jeśli zastanawiasz się nad oryginalnym prezentem na urodziny partnera, to godnym polecenia jest voucher na grę w miejscu takim jak escape room. W Krakowie pokój zagadek znajdziesz bez większych trudności. Jest ich mnóstwo, a wiele z nich naprawdę świetnych. Escape room to fantastyczna zabawa połączona z odkrywaniem zagadek. Często bardzo pomysłowych i świetnie opracowanych. Nikt tam się nie będzie nudził, ale aby odszyfrować wszystkie łamigłówki będzie trzeba się mocno natrudzić.

Pokój zagadek to coraz bardziej popularna zabawa w ostatnich latach

Choć był okres spadku zainteresowania tego typu miejscami, w czym spory udział miała pandemia, to teraz ponownie pokoje zagadek wracają do łask klientów. W Krakowie są dziesiątki takich pomieszczeń i cieszą się one ogromnym zainteresowaniem. Wszelkiego typu zagadki i zadania rozwiązywane są w kilkuosobowych grupach, choć można tego spróbować we dwójkę, co niewątpliwie utrudnia sprawę szybkiego rozwikłania zagadek, a mamy na to zazwyczaj 60 minut. Choć różne lokale stosują czasami nieco inne ramy czasowe na grę, ale zawsze są one zbliżone do godziny zegarowej.

Na ten czas zostajemy zamknięci i aby się wydostać musimy rozszyfrować wszystkie zagadki. Tylko wtedy, na samym końcu drogi, otworzą się drzwi. Oto kategorie tematyczne takich zadań:
– kryminalne
– historyczne
– przygodowe
– fantastyczne
– horror
– dla dzieci.
Możemy np. rozwikłać tajemnicę Czarnobyla, próbując wydostać się z ruin elektrowni atomowej, czy też trafić do szpitala psychiatrycznego, gdzie grozę czuć już z daleka.

Sprawdź ofertę wystosowaną przez Escape Room Kraków – kliknij by przejść na stronę Lost Room.

Jak nie escape room to gra miejska

Rozumiem, że są osoby, którym ciężko jest dać się zamknąć w jakimś obcym pomieszczeniu. Czują przed tym lęk. Dla nich doskonałą opcją będzie natomiast gra miejska – gra perfekcyjnie wykorzystująca przestrzeń miejską, która stanowi kluczowy element rozgrywki, do znakomitej zabawy. Jedną z przykładów takich gier jest gra turystyczna. Polega ona na tym, że gracz pobiera z internetu lub z punktu informacji turystycznej kartę do gry, a następnie rozwiązuje zagadki przy jednoczesnym zwiedzaniu miasta. Wiele odmiennych tematycznie gier miejskich znajdziemy w ofertach firm z branży rozrywkowej. Często są to te same firmy, które prowadzą pokój zagadek i u nich możemy zapytać o możliwość gry w grę miejską.