Zastosuj ciepły montaż i oszczędzaj energię

Straty ciepła są jedną z najgorszych przyczyn które będą powodować wzrost na energię cieplną w mieszkaniu a przy tym większe koszty utrzymania. Niestety zdarza się to często w momencie kiedy mamy do czynienia z błędnie zamontowanymi oknami. Tyczy się to niewielkich szczelin pomiędzy murem a oknem, dlatego tak ważne jest prawidłowe uszczelnienie które nie wpuści wilgoci powodującej kolejne degradacje pianki uszczelniającej a w konsekwencji brak odpowiedniej termoizolacji.

Czym jest ciepły montaż?

Jest to stosunkowo nowe rozwiązanie które w praktyce sprawdza się bardzo dobrze, składa się on z trzech nieco odmiennych warstw które uszczelniają okna (polecamy Okno Classic Kraków) od strony wewnętrznej, zewnętrznej oraz środkowej. Środkowa warstwa jest zrobiona z izolacji termicznej zazwyczaj z pianki poliuretanowej i wypełnia wszelkie nawet najdrobniejsze szczeliny. Kolejną warstwą jest warstwa wewnętrzna która z kolei cechuje się tym, że zapobiega przedostawaniu się pary do szczelin. Ostatnią z nich jest warstwa zewnętrzna chroniąca izolacje przez wilgocią oraz trudnymi warunkami atmosferycznymi. Warto sobie powiedzieć że ciepły montaż spowoduje znaczne wydłużenie żywotności okien a przede wszystkim zniweluje nawet najmniejsze straty ciepła. Oczywiście takie zastosowanie ma ograniczoną przydatność do skutecznego działania i raz na kilka lat będziemy zmuszeni dokonać kolejnej renowacji. Mimo to sposób ten cieszy się dużym zainteresowaniem a sami użytkownicy którzy przekonali się o jego działaniu zdecydowanie polecają ten sposób.

Jakich cen możemy się spodziewać?

Na wstępie należy sobie powiedzieć że ten typ montażu dopiero wchodzi na rynek i wiele firm nie posiada odpowiedniej wiedzy aby go wykonać. Oczywiście z biegiem czasu to się zmieni ponieważ zdobywa on coraz większe zainteresowanie więc to tylko kwestia czasu kiedy wszystkie firmy będą świadczyć również takie usługi. Jeżeli więc znajdziemy odpowiednią firmę to koszta te będą uwarunkowane przede wszystkim ilością okien oraz ich obwodu. Szacowane koszty związane z tego typu pracami wynoszą około 30 złotych za metr obwodu folii paroprzepuszczalnej oraz paroszczelnje, dokładając do tego robociznę możemy spodziewać się kosztów w okolicach 50 złotych za metr bieżący. Oczywiście są to niewielkie koszta biorąc pod uwagę zniwelowanie do minimum strat ciepła które byłyby wtedy bardziej kosztowne. Sama praca nie będzie trwać długo, zazwyczaj kilka dni w zależności od ilości pracy. Jeżeli szukamy odpowiedniego rozwiązania warto lepiej przyjrzeć się nowoczesnej technice.