budownictwo budownictwo

Tynkowanie – efektywność czy cena?

Budowa domów to ciągle wyzwania. Tynkowanie maszynowe to jedno z nich. Jest obecnie jedną z najszybszych i najbardziej polecanych metod tynkowania na rynku bez względu na to czy chodzi o elewacje, sufity czy podłogi. Narzucanie ręczne tynku jest bardzo obciążające fizycznie. Wiąże się to z przewożeniem betoniarki, piasku czy cementu, następnie przestawianiem ich na placu budowy. Dodatkowo całość zajmuje bardzo dużo miejsca.

Czy tynkowanie maszynowe naprawdę jest tak bardzo efektywne czy może należy wybrać tańszą i tradycyjną metodę, ale za kosztem czasu i bardzo często jakością wykonania tynku. Tynki maszynowe wiążą się z koniecznością posiadania agregatu. Jednak jego zakup jest bardzo drogi, mowa tutaj nawet o kwocie około 20 tysięcy złotych. Jeżeli jednak nie stać nas na zakup takiego sprzętu możemy skorzystać z usług firm wypożyczających sprzęt budowlany. Koszt miesięcznego wyposażenia agregatu to kwota około 1500 złotych. Jednak czy sami będziemy w stanie poradzić sobie z wykonaniem tynku maszynowego. Ma on to do siebie że bardzo szybko się zawiązuje. Więc jego docieranie musi być zrobione w bardzo krótkim czasie. Wiele tynków maszynowych jest jednorazowych oznacza to, że w razie konieczności naniesienie poprawek istnieje ryzyko skuwania tynku i nakładania go od nowa.

Tynki maszynowe są głównie nakładane wewnątrz pomieszczeń. Dzięki szybkości narzucania tynku firmy wykonujące je mogą przyjąć więcej zleceń, nie obciążają pracowników fizycznie, a ponadto wykonana usługa wygląda bardzo profesjonalnie, bowiem tynki maszynowe są dużo bardziej równiejsze, gładkie i równomiernie położone w porównaniu do tynków ręcznych.

Polecamy: budowa domów, tynki maszynowe Kraków – firma budowlana LitBud

W przypadku tynkowania maszynowego nie unikniemy pracy ręcznej. Zacieranie, równanie, gładzenie czy gąbkowanie musimy wykonać przy pomocy własnych rąk. Jedna z zalet maszynowego tynkowania jest mniej brudu. Nakładając ręcznie tynk często masa tynkująca rozsypuje się po podłożu. Mieszanka do tynkowania maszynowego jest dostępna w workach. Gdy nie uda nam się zużyć całego towaru możemy go zwrócić do sklepu. Pakowanie Worki tynku to ekologiczne rozwiązanie, ponieważ do sprzątania zostają nam jedynie worki po mieszance. Nie występuje tutaj problem resztek z tynkowania ręcznego.

Jeżeli chodzi o cenę wykonania usługi tynkowania maszynowego. To uspokajamy. Ceny są coraz bardziej przystępne. Wpływ na to ma przyrost na rynku firm posiadających profesjonalny sprzęt do tynkowania maszynowego. Ponadto pracownicy nie muszą być szkoleni do obsługi agregatu, jest on bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze. Dotychczas na rynku nie ma lepszej metody tynkowania niż tynkowanie maszynowe.